Spolszczenie do Diablo dla GOG | Instrukcja

Kilkanaście dni temu pierwsza część Diablo została udostępniona w wersji cyfrowej na platformie GOG.com. Pojawiły się również prośby o dostosowanie spolszczenia do tej wersji, tak więc dzisiaj wydałem patch, który dodaje obsługę spolszczenia do Diablo z platformy GOG. Ponadto dodana została obsługa gry multiplayer poprzez protokół UDP w sieci LAN na wypadek, gdyby nie działało połączenie IPX.

Diablo 1 PL GOG
  1. Instalujesz Diablo 1 z serwisu GOG.com domyślnie C:\GOG Galaxy\games\Diablo
  2. Pobierasz spolszczenie i instalujesz do folderu 'DX', który znajduje się w katalogu z zainstalowaną grą np. C:\GOG Galaxy\games\Diablo\dx (wcześniej należy zrobić kopię zapasową folderu "DX", na wypadek gdybyś chciał wrócić do oryginalnej gry, lub pojawiłyby się problemy z polską wersją).
  3. Przekopiuj plik diabdat.mpq znajdujący się w C:\GOG Galaxy\games\Diablo\ do C:\GOG Galaxy\games\Diablo\dx i zastąp istniejący plik.
  4. Pobierz aktualizację spolszczenia dla GOG.com (plik diablo_pl_gog_v1.zip) a następnie wypakuj i przekopiuj wszystkie pliki z patcha do folderu C:\GOG Galaxy\games\Diablo\dx i zastąp istniejące już pliki.
  5. Grę uruchamiasz poprzez DiabloLauncher.exe lub DiabloPL.exe, który zawiera więcej opcji związanych ze spolszczeniem.

UWAGA 1
Istnieje możliwość instalacji spolszczenia odseparowanego od wersji GOG. W tym celu instalujesz spolszczenie do dowolnego folderu np C:\Diablo a następnie kopiujesz plik diabdat.mpq znajdujący się domyślnie w C:\GOG Galaxy\games\Diablo\ do C:\Diablo a następnie kopiujesz pliki patcha aktualizującego spolszczenie i zastępujesz istniejące pliki. Grę odpalasz plikiem DiabloPL.exe

UWAGA 2
W planie jest uaktualnienie spolszczenia i przepisane od nowa już na wersji GOG.com. Aktualizacja będzie zawierać polskie czcionki w opisach oraz nazwach przedmiotów, potworów, interfejsie itd.

|

<< Wróć do poprzedniej strony

Wszystkie wymienione tu znaki towarowe należą do swych odpowiednich właścicieli.
© 2024 Noktis | Wszystkie prawa zastrzeżone.